מה זה שיווק שותפים?

מה זה שיווק שותפים? כיצד מתוגמל מי שמצטרף לתכנית שיווק שותפים? ומהם התנאים שצריכים להתקיים על מנת שתכנית שיווק שותפים תצליח. התשובות במאמר שלפניכם

לאחרונה יותר ויותר אנו שומעים את המושג “תוכנית שותפים” או “שיווק שותפים” אך מה זה בעצם שיווק שותפים? האם התוכנית מתאימה לכולם? האם כל אחד יכול להצטרף?

תוכנית שיווק שותפים באינטרנט היא בעצם סוג של תוכנית עסקית, דרך עיקרית או נוספת לקבל לקוחות חדשים או שירות לעסק ולחברה. בשיטה זו למשל בעל אתר באינטרנט מקבל תגמול על כך שהוא מפרסם באתר שלו את החברה שפתחה את תכנית שיווק השותפים. בעל האתר בעצם הופך להיות שותף בשיווק החברה.

לקבלת הצעת מחיר לקידום אתרים או ייעוץ ראשוני בנושא שיווק שותפים לא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

דרך נוספת לבצע שיווק שותפים היא באמצעות ניהול דף פייסבוק שבו יועלו פרסומים אודות החברה, המוצר ו/או השירות המוצע מטעמה. בדרך זו ניתן להעלות פוסטים ברמה השוטפת עם פרטי המוצר ו/או השירות, בין אם באופן אורגני ובין אם ע”י פרסום בפייסבוק באמצעות יצירת קמפיינים ייחודיים המיועדים לצורך זה.

בעל האתר הזה יכול להיות מתוגמל ב 3 דרכים שונות: תשלום עבור הקלקות על הפרסום, עבור הפניות לאתר החברה או עבור מכירות של המוצר או השרות. מפרסמים לרוב יעדיפו את תוכניות השותפים מכוון שכאן הם משלמים על פעולה שהם בחרו לשלם עליה בלבד ללא הוצאות נוספות. בנוסף בעזרת השותפים בתוכנית הם יכולים להגיע לקהל יעד ממוקד ולפריסה רחבה של הקמפיין.

מודל עסקי זה אינו מתאים לכל מפרסם, יש מפרסמים אשר אין להם צורך בהקלקות או בלידים והם זקוקים לפרסום תדמיתי בלבד. בנוסף צריך לקחת בחשבון כי קידום לא נכון מצד השותפים יכול לפגוע במוצר ובשרות ולגרום נזק תדמיתי למפרסם.

למרות הפופולריות של שיווק שותפים בתקופה האחרונה זו אינה שיטה “קלה” ליצירת כסף. בעלי האתרים לרוב נתקלים בחוסר רווחים ובוחרים להפסיק לפרסם.

על מנת שתוכנית שיווק שותפים תתאים לשני הצדדים יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

  1. השירותים או המוצר של המפרסם צריכים להיות רלוונטים לאתר של השותף.
  2. האתר של השותף צריך להיות איכותי וטוב עם תוכן אשר מתחלף ברמה סבירה.
  3. שרות או מוצר טוב של המפרסם.

על מנת להתחיל ולהיות שותף בתוכנית שיווק שותפים ניתן לפנות באופן עצמאי לתוכנית שיווק שותפים אותה מציע המפרסם או להצטרף לסוכנות “תיווך” בה ניתן להגיע ליותר מפרסמים אך בדרך כלל סוכנות כזו גובה סוג מסוים של עמלה ואת זה כדאי לקחת בחשבון.

תוכניות שיווק שותפים בישראל נמצאות במגמת עלייה, בעזרת עבודה נכונה של המפרסם ושל השותף ניתן להגיע לרווחים לשני הצדדים.

לקבלת הצעת מחיר לקידום אתרים או ייעוץ ראשוני בנושא שיווק שותפים לא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

צרו עימנו קשר ✉