בדיקת מהירות אתר האינטרנט והשפעתה על דירוגו בתוצאות החיפוש

בשנת 2010 הודיעה חברת גוגל כי מהירות אתר אינטרנט מהווה פקטור חשוב בכל הקשור לנושא של קידום אתרים אורגני. לקראת סוף 2018, יצאה גוגל בהודעה כי למהירות אתרי אינטרנט יינתן משקל רב יותר גם בדירוג אתרי מובייל. בדיקת מהירות אתר על בסיס קבוע הפכה הכרחית, אם כן, אם שואפים להתקדם במעלה תוצאות החיפוש בכל פורמט.

לקבלת הצעת מחיר לקידום אתרים או ייעוץ ראשוני בנושא בדיקת מהירות אתר לא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

אין הזדמנות שניה ליצירת רושם ראשוני

בעלי אתרים רבים משקיעים הרבה זמן, כסף ומשאבים בבניה ועיצוב של אתר האינטרנט. הם משיקים אתרים יפים, מעוצבים, עם מסרים משכנעים ורלוונטיים לקהל היעד, אך האתר המושקע הזה הוא לא הדבר הראשון שגולשים פוגשים. תחילה, גולשים צריכים להמתין לטעינתו של האתר. אם זמן טעינת האתר איטית, רוב הגולשים נוטים לאבד את הסבלנות ולנטוש עוד בטרם נכנסו אל האתר בפועל.

על פי מחקרים שנערכו לאחרונה גולשי מובייל מצפים שזמן טעינת האתר לא יעלה על 3 שניות. במידה והזמן מתארך הם שוקלים ברצינות לנטוש ולעבור לאתר הבא. בפועל, זמן טעינת אתרים במובייל עומדת על 15 שניות בממוצע. כפי שניתן לראות במקרה של מהירות אתר אינטרנט, כל שניה חשובה ואין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני.

מהירות אתר משפיעה על קידום האתר בכמה היבטים:

מהירות אתר משפיעה על דירוג האתר בתוצאות החיפוש בכמה היבטים עיקריים:

  • אתר שזמן טעינתו מהירה נוח יותר לזחלנים של גוגל – ככל שלזחלנים של גוגל לוקח יותר זמן לאנדקס ולסרוק את דפי האתר כך יסרקו פחות דפים באתר.
  • מהירות אתר משפרת את חוויית הגלישה – ככל שמהירות טעינת דפי האתר מהירה יותר, כך נעים לגלוש באתר ולעבור מעמוד לעמוד.
  • מהירות אתר מפחיתה את אחוז הנטישה של גולשים – אתר שזמן טעינתו איטי יבריח גולשים חסרי סבלנות.
  • מהירות אתר מגדילה את כמות ההמרות – ככל שאתר נטען מהר יותר, נעים יותר לגלוש בו, האמון של הגולש גדל ויש סיכוי גבוהה יותר שהגולש יבצע פעולות רצויות כגון: רכישה, השארת תגובה, השתתפות במבצע, השארת פרטים, הצטרפות לרשימת דיוור או מועדון לקוחות וכו’.

מה משפיע על מהירות אתר אינטרנט?

ישנם מספר גורמים שעשויים להשפיע על מהירות אתר אינטרנט, ביניהם:

  1. קוד האתר: מהירות אתר מושפעת מאיכות הקוד. אם הקוד הוא סבוך או לא נקי או אם בחירת שפת הקוד לא מתאימה – זה ישפיע לרעה על מהירות האתר.
  2. תמונות, וידאו ואפקטים: גם למשקלם של תמונות, וידאו, מוסיקה, מצגות ומיני אפקטים באתר יכולה להיות השפעה על מהירות האתר. יש מספר דרכים להפחית ממשקלם הכבד של אלמנטים אלו.
  3. שרת האתר: שרתים איטיים או שרתים מרוחקים משפיעים אף הם באופן משמעותי על זמן טעינת האתר. חשוב למצוא חברת אחסון מקומית שמחויבת לזמני טעינה מהירים.

בדיקת מהירות אתר בכלים של גוגל

לצד כלים לבדיקת מהירות אתר המוצעים בתשלום, גוגל מציעה כיום כלים יעילים וחינמיים לבעלי אתרים שרוצים לערוך בדיקת מהירות אתר בסיסית. בדיקת מהירות אתר עם כלים אלו של גוגל מאפשרת לנתח את זמן טעינת האתר ולקבל תובנות והמלצות כיצד לשפר את המהירות. עוד היא מציעה, כלים לשימוש בתשתית של גוגל לצורך האצת מהירות האתר תוך שימוש ב-DNS של גוגל, שימוש בתשתיות ספריות ה- JavaScript של גוגל ועוד.

לקבלת הצעת מחיר לקידום אתרים או ייעוץ ראשוני בנושא בדיקת מהירות אתר לא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

צרו עימנו קשר ✉