מה זה SEO קידום אתרים?

SEO הוא קיצור של הביטוי הלועזי Search Engine Optimization, ובעברית: אופטימיזציה למנועי חיפוש. SEO הוא סך הפעולות שמקדמי אתרים מבצעים כדי לקדם אתרי אינטרנט, לכן בכתבה הבאה נתייחס ל – SEO וקידום אתרים כמקשה אחת ונקרא להם – SEO קידום אתרים.

SEO קידום אתרים הוא אחד מההיבטים הכי חשובים בשיווק דיגיטלי ברשת והוא הדרך הבלעדית להתברג בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש של מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם – גוגל (Google).  SEO קידום אתרים אמנם מיועד לאתרים כפי שמשתמע מהשם, אך באמצעות טכניקת SEO ניתן לקדם גם דפי אינטרנט עצמאיים (למשל דפי נחיתה), בלוגים, עמודים ברשתות חברתיות וסרטונים. יתרה מכך, טכניקת SEO קידום אתרים תהיה הפתרון היחידי גם כאשר רוצים לדחוק פרסומים שליליים ולא מחמיאים מתוצאות העמודים הראשונים בגוגל.

לקבלת הצעת מחיר לשירותי SEO קידום אתרים או ייעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

אם אתר האינטרנט שלך לא שם, אתה לא קיים!

יש משמעות רבה להופעת אתר אינטרנט בעמוד הראשון בגוגל. על פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות אנחנו יודעים שגולשים המחפשים שירות, תשובה לשאלה או מוצר בגוגל כלל לא מגיעים לעמוד השני או השלישי, בטח שלא לעמוד הרביעי או החמישי. הגולשים מתרכזים באיתור המידע הרצוי להם בעמוד התוצאות הראשון וליתר דיוק, בתוצאות הראשונות בעמוד הראשון. כך שאתר אינטרנט שאינו מופיע בראש תוצאות החיפוש בעמוד הראשון – ספק אם יגיעו אליו לקוחות פוטנציאליים.

פרקטיקת SEO קידום אתרים

בפרקטיקת SEO קידום אתרים הוא, אם כן, המטרה. בפועל, טכניקת SEO היא סט של כללים מעשיים ומורכבים שיש ליישם על מנת להביא אתרי אינטרנט לראש תוצאות החיפוש כאשר גולשים מקלידים מילות מפתח מסוימות במנוע החיפוש של גוגל.  בתהליך הקידום פועל המקדם על מנת להפוך את האתר לנגיש יותר למנועי חיפוש ולרלוונטי יותר עבור גולשים. כאשר הרעיון הוא פשוט: ככל שאתר אינטרנט יעמוד בכללי ה -SEO  קידום אתרים יהיה מהיר יותר והסיכוי שלו לטפס לראש תוצאות החיפוש – יגדל בהתאמה.

בפרקטיקת SEO קידום אתרים מתבצע על בסיס רלוונטיות

מלאכת SEO אינה פשוטה, היא דורשת ידע נרחב, מיומנות, כישורים וגם ניסיון. יחד עם זאת, אפשר בהחלט להבין את הרציונל שעומד מאחורי SEO אם מבינים מושג חשוב והוא – רלוונטיות.

גוגל חותרת להציג לגולשים שהקלידו שאילתת חיפוש מסוימת את התוצאות הכי רלוונטיות ובמהירות הגבוהה ביותר. כך למשל, אם גולש חיפש “מתכון לעוגת שוקולד” גוגל שואפת להציג לו כבר בתוצאות החיפוש הראשונות עמודי אינטרנט פופולריים שבהם יש מתכונים מעשיים להכנת עוגות שוקולד. אתר שמוכר עוגות שוקולד מוכנות או מעוצבות אינו רלוונטי לשאילתת החיפוש של הגולש, מאחר ואין בו מתכון, ולכן הוא לא יופיע בראש תוצאות החיפוש כאשר גולשים מקלידים “מתכון לעוגות שוקולד”. במילים אחרות, בפרקטיקת SEO קידום אתרים מתבצע על בסיס רלוונטיות לשאילתת החיפוש של הגולשים. וזו בדיוק עבודתו של מקדם אתרים מקצועי – להפוך אתרי אינטרנט לרלוונטיים הן למנוע החיפוש והן לשאילתות החיפוש הספציפיות שהקלידו הגולשים.

לקבלת הצעת מחיר לשירותי SEO קידום אתרים או ייעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

 

צרו עימנו קשר ✉