הקשר בין עדכון גוגל “פרד” ובניית קישורים

עדכון גוגל תמיד יוצר תכונה בקרב בעלי ומקדמי אתרים ועל אף שבדרך החברה מודיעה על עדכון גוגל צפוי, על עדכון גוגל המכונה “פרד” לא יצאו פרסומים מסודרים ואנחנו נאלצים להתבסס רמיזות עמומות. ההבנה כי גוגל עדכנה את האלגוריתם שלה הגיעה עקב תנודות במיקומים של אתרים בתוצאות החיפוש ונראה שעדכון זה התרכז באסטרטגיית בניית קישורים. המידע שיש לנו נכון להיום על עדכון גוגל “פרד” מגיע מהודעות שפורסמו באתר: Webmasterworld.com.

פרד: עדכון גוגל בנושא אסטרטגיית בניית קישורים

רבים מעדכוני גוגל האחרונים התרכזו בתוכן, לכן בעלי ומקדמי אתרים רבים הופתעו לגלות כי עדכון גוגל “פרד” שהתרחש בסביבות חודש מרץ 2017 קשור לאסטרטגיית בניית קישורים ומתמקד באיכות הקישורים ולא בתוכן של אתרים ואיכותו.

לקבלת הצעת מחיר לשירותי שקידום אתרים או ייעוץ בנושא עדכון גוגל ובניית קישורים ללא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

קידום אתרים בשיטת כובע לבן לעומת קידום בשיטת כובע שחור

כדי להסביר את עדכון גוגל “פרד” יש להסביר תחילה מה היא אסטרטגיית בניית קישורים.  באופן כללי, יש 2 שיטות עיקריות לקידום אתרי אינטרנט בגוגל. שיטת הכובע הלבן (White Hat) הנחשבת לשיטה מקובלת ולגיטימית לקידום, שבה מבצעים פעולות גלויות באתר על פי הכללים המומלצים על ידי חברת גוגל. מנגד, יש שיטה שניה לקידום אתרים במנוע החיפוש והיא מכונה שיטת הכובע השחור (Black Hat) ובה בעצם מבצעים מיני מניפולציות נסתרות ובלתי לגיטימיות לצורך קידום האתר במהירות במנוע החיפוש. בתוך שיטות קידום אלו יש דגש על אסטרטגיית בניית קישורים. כל בעל אתר יכול לבחור באיזו אסטרטגיה לבחור, אולם מי שבוחר באסטרטגיית בניית קישורים בשיטת הכובע השחור צריך לחשוש מאוד מעדכון “פרד”.

אסטרטגיית בניית קישורים  Black Hat

בעדכון גוגל “פרד” למעשה ניזוקו אתרי אינטרנט שבחרו באסטרטגיית בניית קישורים בשיטת הכובע השחור. כלומר, בחרו באסטרטגיה שאינה לגיטימית. הנפגעים העיקריים מעדכון גוגל “פרד” אלו הם אתרים שמקבלים קישורים מחוות קישורים או מאתרים/בלוגים/עמודי אינטרנט שאין בהם תוכן איכותי או מכאלו שנוצרו באופן אוטומטי. נפגעים אתרים אשר מזייפים הקלקות על קישורים. כידוע, ניתן היום לרכוש הקלקות על קישורים באופן מלאכותי מחברות שונות ברחבי העולם, זאת כדי לזייף תנועה באתרי האינטרנט. לשם זיוף הקלקות צריך מחשבים בעלי IP שונים שמקליקים באופן יזום על קישורים שידמו כניסות והקלקות טבעיות באתר. עדכון גוגל “פרד” גם פגע באתרים המקבלים קישורי ספאם, המובילים גולשים לאתרים פופולריים מזויפים או מועתקים. עוד נפגעו מעדכון “פרד” אתרים שעושים שימוש בתוכנות בניית קישורים. תוכנות אלו למעשה אינן חוקיות והן מפיצות שפע של קישורים ברשת ללא כל קשר לרלוונטיות. קישורים אלו מופצים בבלוגים, בתגובות או בפורומים.

אל תעבדו על גוגל, תעבדו עם גוגל

שיטות קידום הנכנסות לקטגוריית הכובע השחור אינן לגיטימיות או חוקיות, ולא צריך להמתין לעדכון גוגל כדי לדעת זאת. בשורה התחתונה, חברת גוגל מעדכנת מדי תקופה את האלגוריתם שלה על מנת לשפר את ביצועי מנוע החיפוש שלה. מטרת-העל של החברה היא לנסות ולספק לגולשים את המידע הרלוונטי, העדכני והאיכותי ביותר לשאילתת החיפוש שלהם ובמהירות הגבוהה ביותר, וכל עדכון של גוגל הוא עוד צעד בכיוון הזה. קידום אתרים יהיה הרבה יותר יעיל אם מקפידים לעבוד עם גוגל, ולא כאשר מנסים לעבוד עליה.

לקבלת הצעת מחיר לשירותי שקידום אתרים או ייעוץ בנושא עדכון גוגל ובניית קישורים ללא עלות או התחייבות, ניתן ליצור עימנו קשר:

שלחו אלינו הודעה

או להתקשר: 09-8326266 או 050-7197073

 

 

צרו עימנו קשר ✉